Лише невелика кількість сомнамбул здогадуються про свої проблеми, та й то найчастіше в тому випадку, коли їм про це повідомить хтось із близьких. Та іноді лунатизм може проявитися з віком, коли поруч з вами нікого не виявиться.
Як вважають експерти, лунатизм зумовлений цілою низкою факторів. Серед них, насамперед, виокремлюють прийом певних ліків, стрес і порушення сну. Найчастіше хвороба проявляється у віці від 8 до 12 років та триває роками. Таким чином, лунатизм - найпоширеніший вияв парасомнії. Разом з цим існують інші відхилення.
На другому місці - розмови уві сні. В даному контексті цікавим буде наступний факт. Багато років тому Дмитро Лихачов та Фаїна Раневська, не змовляючись, дружно відмовилися співпрацювати з органами та доносити на колег, посилаючись на те, що вони не здатні зберігати таємниці через власну схильність розмовляти уві сні.
Розмови уві сні бувають виразними, хоча можуть бути й нерозбірливими. Вони спостерігаються під час фази REM сну – тоді, коли ми бачимо сновидіння. Як і лунатизм, розмови уві сні можуть викликатися ліками, стресом та навіть певними психічними захворюваннями. Цей розлад проявляється приблизно у половини дітей у віці від 3 до 10 років, а також у 5% дорослих.
Інші прояви парасомнії - менш відомі та не такі поширені, як описані вище. Серед них – вживання їжі уві сні, відправлення текстів за допомогою СМС або електронної пошти, а також, що найцікавіше, секс під час сну. Останнє явище також називають сексомнією.
Я також відношуся до тих 5% що говорять у сні, але моя мова в той момент, на щастя, нерозбірлива, хоч кілька разів мені вдалось таким чином налякати дружину (сказала що живе з інопланетянином))). А у вас міцний сон, чи також бувають казуси?
Джерело: sonnik.nur.kz
Комментариев нет:
Отправить комментарий